Lähde mukaan teatterimatkalle Rovaniemelle!
Sodankylän kunta järjestää lauantaina 20.9.2025 maksuttoman teatterimatkan Rovaniemen teatteriin katsomaan rakastettua Viulunsoittaja katolla -musikaalia.

Hyvinvointi- ja sivistystoimi kutsuu kulttuurinnälkäiset mukaan yhteiselle teatterimatkalle Lapin alueteatteriin Rovaniemelle lauantaina 20.9.2025. Ohjelmassa on klassikkomusikaali Viulunsoittaja katolla, joka alkaa klo 13.00 Rovaniemen teatterilla (Jorma Eton tie 8 A). Esityspaikalle kuljetaan omin avuin.
Matkaan lähdetään Sodankylän linja-autoasemalta klo 9.00, ja perillä Rovaniemellä ollaan noin klo 10.45. Ennen esitystä on aikaa käydä omakustanteisella lounaalla. Päivä on pitkä, joten myös eväitä illan paluumatkaa varten kannattaa varata mukaan. Paluubussi lähtee esityksen jälkeen, kun kaikki osallistujat ovat kyydissä.
Teatterilipun hinta on 44 € / hlö. Ilmoittautumisen jälkeen saat maksuohjeet sähköpostiisi. Kunta hoitaa lippuvaraukset ja tarjoaa maksuttoman bussikuljetuksen. Paikkoja on rajoitetusti: mukaan mahtuu 41 osallistujaa.
Ilmoittaudu mukaan viimeistään 14.8.2025 tästä:
Lisätietoja:
Laura Hirvonen
Kulttuuri- ja hyvinvointitapahtumatuottaja
p. 040 4858 401
laura.hirvonen@sodankyla.fi