Takaisin
 4.10.2017

Kunnan hiihtomestaruuskilpailuissa 42 hiihtäjää

SODANKYLÄN KUNNAN HIIHTOMESTARUUSKILPAILUT 2017

Kunnanmestaruuhiihdot hiihdettiin Kommattivaarassa torstaina 6.4.2017. Vapaan hiihtotyylin kilpailuun otti osaa 42 hiihtäjää.

Seuraaviin sarjoihin sai ilmoittautua mittelemään kunnanmestaruudesta:
T/P 4v synt. -13 ja nuor., T/P 6v s. -11-12, T/P 8v s. -09-10, T/P 10v s. -07-08, T/P 12v s. -05-06,
T/P 14v s. -03-04, T/P 16v s. 01- 02, T/P18v s.-99-00, N//M yleinen, N/M 35v, N/M 45v, N/M 55v, N/M 65v

 

TULOKSET 

Sarja: T4

1.

1

 Korva Viivi

2:05,9

2.   

2

 Koivuharju Alisa

2:33,1

+27,2

3.

3

 Ylitepsa Inga-Maria

3:26,3

+1:20,4

 

Sarja: P4

1.

   7

 Harjula Samuel

1:41,4

 

Sarja: T6

1.

  16

 Pääkkö Janina

1:57,3

2.

  17

 Hirvisalo Sofia

2:11,7

+14,4

3.

  15

 Poikela Lilja

2:13,4

+16,1

4.

  14

 Poikela Seela

2:17,2

+19,9

 

Sarja: P6

1.

  22

 Mikkola Terho

2:23,9

2.

  21

 Pääkkö Mikael

2:27,3

+3,3

 

Sarja: T8

1.

 27 

Vaara Ella

3:30,9

2.

 31

Ollila Saana

5:04,7

+1:33,8

3.     

29

Hirvisalo Marjukka

5:11,4

+1:40,5

4.

28

Koivuharju Julia

5:57,8

+2:26,9

5.

30

Kallio Aino-Tuulia

5:59,9

+2:29,0

6.

32

Mikkola Venla

7:13,4

+3:42,5


Sarja: P8

1.

   37 

Tervo Santtu

4:12,9

2.

   35

Oikarinen Viljo

4:16,8

+3,9

3.

   36

Harjula Santeri

4:53,3

+40,4

4.

   39

Autio Nestori

4:55,7

+42,8

5.

   40

Ylitalo Eeli

5:05,4

+52,5

6.

   38

Tervo Perttu

5:20,1

+1:07,2

7.

   42

Mikkola Tarmo

6:07,9

+1:55,0

 

Sarja: T10

1.

  46

  Ylivaara Reetta

9:24,3

2.

  47

  Koivuharju Iida

9:32,5

+8,1

3.

  51

  Ollila Sara

11:05,5

+1:41,1

4.

  48

  Ylitalo Siina

12:02,6

+2:38,3

5.

  50

  Jaakola Janette

13:06,8

+3:42,4

6.

  52

  Mikkola Nea-Maria

15:01,1

+5:36,8

 

Sarja: P10

1.

   63

  Sverloff Iisko

8:55,3

2.

   62

  Mäenpää Johannes

9:00,2

+4,8

2.

   60

  Mäki Otto

9:00,2

+4,8

4.

   61

  Harjula Sisu-Unto

13:07,5

+4:12,1

5.

   64

  Mikkola Touko

13:11,6

+4:16,3

 

Sarja: T12

1.

   55

   Vaara Iina

  9:41,6

 

Sarja: P14

1.

   77

   Oikarinen Kasperi

   11:42,0

 

Sarja: N

1.

   98

   Vaara Annika

16:37,2

 

Sarja: M

1.

   102

Sulisalo Samuli

14:06,4

2.

   103

Maijala Matias

14:37,2

+30,8

3.

   101

Puolakka Antti

18:07,0

+4:00,5

 

Sarja: M55

1.

   121

   Perttamo Keijo

  11:38,5


Sarja: M75

1.

   126

   Erkkilä Markku

   14:54,5

 

Päivitetty: 2.10.2017 10:25

Tiedostot

No content found

Linkit

No content found